Ankara Çıkışlı Balkanlar Turu

Balkanlar Turu 

Otobüsle 7 Gece 9 Gün Ankara Hareketli Balkanlar Turu

9 Günde 9 ÜLKE, 5 Başkent, 23 Şehir
4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!!

2 kişilik ve 3 kişilik odalarda kişi başı 489 EURO

• YUNANİSTAN ( İpsala, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik)
• MAKEDONYA (2) (Üsküp, Teteova, Ohrid) – ARNAVUTLUK () (Elbasan, Tiran, İşkodra)
• KARADAĞ (1) ( Budva, Kotor,Bar, Podgorica) – HIRVATİSTAN (Dubrovnik)
• BOSNA HERSEK (2) (Trebinje, Poçiteli, Blagaj, Mostar, Saraybosna)
• SIRBİSTAN (1) (Belgrad) – BULGARİSTAN (1) (Sofya, Plovdiv)
• KOSOVA (Priştine, Prizren)

2020 TUR TARİHLERİMİZ;
• 23 Mayıs – 31 Mayıs 2020
• 30 Mayıs – 07 Haziran 2020
• 27 Haziran – 05 Temmuz 2020
• 18 Temmuz – 26 Temmuz 2020
• 01 Ağustos – 09 Ağustos 2020
• 15 Ağustos – 23 Ağustos 2020
• 29 Ağustos – 01 Eylül 2020
• 05 Eylül – 13 Eylül 2020

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

Ankara’dan Çıkışlı Otobüsle Balkanlar Turu Programı:

1.Gün Ankara – Kavala

Gezimizin ilk günü, 14:30’da Kızılay Avm Önü, 15:00’te Ümitköy Köprüsü ve 15:45’te Eryaman Optimum hareketi ile İstanbul – Tekirdağ – Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. (İstanbul’dan katılmak isteyen misafirlerimiz İstanbul’da araca dahil olabilirler) Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden sabah saatlerinde Kavala`ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2.Gün Kavala – Selanik – Bitola (Manastır) – Resne – Ohrid

Kavala`ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyesinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası Kavala sahilinde kısa süreli fotoğraf molasının ardından Selanik yolculuğu. Selanik varışı ile panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından araçla buluşma sonrası Bitola’ya hareket. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekan ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne üzerinden geçerek Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Deniz Mahsulleri ve Mezeler.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Aqulina v.b – Ohrid
Para Birimleri : Yunanistan – Euro , Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )
Rota: İstanbul-Kavala (445 km), Kavala – Selanik (136 km) , Selanik-Bitola (219 km), Bitola – Ohrid (70 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 870 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

3.Gün Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Ohri Gölünde Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. (FİYATA DAHİL) Programın ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent

Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer. Kısa dinlenmenin ardından Rehberimizin belirleyeceği mekanda yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi programına katılım (Fiyata DAHİL !!!). Programın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ohrid – Üsküp güzergahında özgün tatların sunulduğu tesislerde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği mekanda yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi. Fiyata DAHİL
Konaklama: Hotel Gold v.b – Üsküp
Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )
Rota: Ohrid – Üsküp (175 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 170 km
Otele Giriş Saati Tahmini: 20:00

4.Gün Üsküp – Prizren – İşkodra – Podgorica

Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz (Fiyata DAHIL !!!). Programın ardından Kosova ülkesinin başkenti Priştine yolculuğuna başlıyoruz. Kosova sınır geçişi ile devam eden yolculukta Priştine panoramik geçişi ve Kosova Savaşına sahne olan Kosova Ovası, I.Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de kent turu. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Arnavutluk ülkesine geçiş ile Podgorica yolculuğu. İşkodra şehir geçişi ile Avrupanın en genç devletlerinden Karadağ ülkesine yolculuk. Sınır geçişi ve Karadağ’da devam eden yolculukla konaklama noktasına varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Otelde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Prizren’de Şadırvan Meydanı bölgesinde rehberimizin tavsiyesi ile tesislerde ekstra olarak alınabilir.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Philia v.b – Podgorica
Para Birimleri : Kosova – Euro , Karadağ – Euro
Rota: Üsküp – Priştine (92 km), Priştine – Prizren (85 km), Prizren – Podgorica (238 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 415 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

5.Gün Podgorica – Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje

Otelde alınan kahvaltının ardından Kotor’a yolculuk. Güzergah üzerinde dönemin balıkçı köyü konumunda olan, yakın zamanda Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan, Jet Sosyetenin uğrak mekanı muhteşem St Stefan yarım adası ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası. Molanın ardından panoramik Budva geçişi ile tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş, Adriyatik sahiline hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan ülkesine yolculuk. Varışımızın ardından Dubrovnik Turunu gerçekleştiriyoruz (Fiyata DAHİL!!!). Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Buluşma sonrası otelimize transfer. Konaklama Trebinje veya Çevresi otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Kotor şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri , Mezeler, Izgaralar , Yerel İçecekler
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir .
Konaklama: Hotel Leotar v.b
Para Birimleri: Karadağ – Euro , Hırvatistan – Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ) , Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Rota: İşkodra-Budva (86 km), Budva – Kotor (23 km) , Kotor – Dubrovnik (90 km) , Dubrovnik – Trebinje (31 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

6.Gün Trebinje veya Çevresi – Blagay – Mostar – Saraybosna

Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket. Güzergah üzerinde Blagaj Tekkesi ve Buna Nehri kaynağı turunu gerçekleştiriyoruz (Fiyata DAHİL!!!) Programın ardından devam eden yolculukla Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretleri. Mostarın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman sonrası Blagay tekkesini geziyoruz. Turumuzun ardından Mostar’dan hareketle, Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varış ile kent turu. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Moriç Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği , Soğan Dolması , Köfte , Boşnak Kahvesi ,
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Holiday v.b – Saraybosna
Para Birimleri: Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Rota: Trebinje-Poçitel (108 km), Poçitel – Blagay (23 km) ,Blagay – Mostar (12 km), Mostar– Saraybosna (126 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 269 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

7.Gün Saraybosna – Belgrad

Otelde alınan kahvaltının ardından, ülkeye ismini veren, Saraybosna’nın su kaynağı Igman dağı’nın eteklerinde yer alan ve ülkenin en büyük milli parkı olan Vrelo Bosna turunu gerçekleştiriyoruz (Fiyata DAHİL!!!). Programın ardından Belgrad yolculuğu. Sırbistan sınır geçişi ve ara molalarla devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varış. Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları, Bayraklı Camii ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Araçla buluşma ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Saraybosna – Belgrad arası rehberin belirliyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Theater v.b – Belgrad
Para Birimleri Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM ) , Sırbistan – Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )
Rota: Saraybosna – Belgrad (284 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 284 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

8.Gün Belgrad – Sofya

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofyaya hareket. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası otele transfer. Kısa dinlenmenin ardından Rehberimizin düzenleyeceği Bulgar Tavernası akşam yemeği programına katılım (Fiyata DAHİL!!!). Programın ardından otele dönüş. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Sofya’da rehberin belirliyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi .Fiyata DAHİL!
Konaklama: Hotel Silver v.b – Sofya
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )
Rota: Belgrad – Sofya (393 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 393 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 20:00

9.Gün Sofya – Plovdiv – İstanbul – Ankara

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından araçla buluşma ve dönüş yolculuğu başlangıcı. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varış. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam – Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü – NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme fırsatımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde türlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Plovdiv´in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya, Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Devam eden yolculukla Ankara başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Plovdiv şehir merkezinde ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği: Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )
Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km), Kapıkule – Ankara (694 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1.030 km
Ankara Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 02.00 (Bir sonraki gün)

2020 BALKANLAR TURU TARİHLERİ

9 Gün 7 Gece

• 23 Mayıs – 31 Mayıs 2020
• 30 Mayıs – 07 Haziran 2020
• 27 Haziran – 05 Temmuz 2020
• 18 Temmuz – 26 Temmuz 2020
• 01 Ağustos – 09 Ağustos 2020
• 15 Ağustos – 23 Ağustos 2020
• 29 Ağustos – 01 Eylül 2020
• 05 Eylül – 13 Eylül 2020

2020 Balkanlar Turu 7 Gece 9 Gün Fiyatları:

Tercihinize göre 2 kişilik ve 3 kişilik odalarda kişi başı 489 EURO

Ücrete Dahil Olanlar:

• Lüks Tur otobüsleri ile ulaşım
• Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• İlk Gün Tur Ücretine Dahil 5* Otelde Açık Büfe Sabah Kahvaltısı.
• 4* Otellerde 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya Çevresi, 1 Gece Trebinje veya Çevresi, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad ve 1 Gece Sofya ile toplam 7 Gece Kahvaltı dahil konaklama.
• 1 Gece Ohri, 1 Gece Podgorica, 1 Gece Trebinje, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad otellerinde alınan beş akşam yemeği
• Selanik, Bitola, Ohrid, Tetova, Üsküp, Prizren, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya, Plovdiv Panoramik Şehir Turları
• Dubrovnik Turu
• Ohrid tekne Turu
• Matka Kanyonu Turu
• Blagay Turu
• Vrelo Bosna Turu
• Yöresel Restaurant’da Makedon Gecesi
• Yöresel Restaurant’da Bulgar Gecesi
• Kosova giriş ücreti
• Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
• Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
• Şehir Vergileri
• Gümrük Vergileri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları.
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
• Araç içi ikramlar
• Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)

Ücrete Dahil Olmayanlar:

• Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
• Öğle yemekleri
• Yemeklerde alınan içecekler
• MULTİ SCHENGEN VİZESİ 135 Euro (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR)
• Yurtdışı çıkış harcı 50 TL

NOTLAR;

Para Birimi Her ülkenin para birimi farklıdır. Yanınızda her ülkede geçerli olarak kabul gören EURO bulundurmanızı önemle rica ederiz. Bunun yanında 5-10-20 Euro banknot lar halinde bozuk Euro bulundurmanız faydalı olacakt ır.

Harcamalar Ekstra turların olmadığı, tüm gezilerin dahil olduğu programımızda öğle yemekleri, müze girişi ve kişisel harcamalar için sınırlı bir bütçe bulundurmanız yeterli olacaktır. Örn: 200-300 Euro

Hava durumu: Değişken iklim ve farklı ülkelerde yolculuk edeceğiz. Hava durumu genelde güneşli sıcaklıklar 25 ila 35 derece arasındadır. Makedonya-Bosna gibi ülkeler karasal ve yayla iklimine sahipken, Yunanistan ve Adriyatik kıyılarında nem oranı yüksektir. Akşam saatlerinde havanın serin olması ihtimaline karşılık hırka-şal bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Hediyelik Eşya: Balkan coğrafyası Türkiye ile gerek coğrafi gerek kültürel yakınlıkt olduğu için, Türkiye’de bulunmayan özgün hediyelik ürünü yok denecek kadar azdır. Genellikle bölgeyi anlatan Magnet ve Süs eşyaları ile Ohri’de Ohri İncisi, Saraybosna’da Boşnak Kahvesi tercih edilir. Bunun haricinde dönüş yolunda Free Shop’tan gerekli alışveriş ihtyaçlarımızı karşılama fırsatımız olacaktır.

Hatırlatma ve Öneriler

• Tura katılımda kolay taşınabilir pratik valiz bulundurulması önemle rica ve tavsiyemizdir.
• Gezimizde kent içi yürüyüşler yapacağız. Bu nedenle ayağınızın rahat edeceği, altı sağlam bir yürüyüş ayakkabısı uygun olacaktır.
• Sırt çantaları yürüyüş sırasında eşyalarınızı rahat taşımanız ve elleriniz in boş kalması için daha uygundur.
• Fotoğraf makinalarınız, video kameralarınız, yedek pil ve hafıza kartlarınızın da yanınızda olduğundan emin olunuz.
• GSM Hattınızın yurt dışına açık olup olmadığını operatörünüzün müşteri hizmetleri ile görüşerek öğrenebilir, talebiniz doğrult usunda açtırabilir hatta yurt dışı paketlerinden faydalanabilirsiniz. (Bazı operatörlerin yurt dışı paketleri Balkan Ülkelerini kapsamamaktadır. Paket satın almadan önce detaylı şekilde sorgulayınız.)
• Yurt dışından Türkiye’yi ararken önce ülke kodu olan 0090 eklenmelidir.

Balkanlar Turu Sık Sorulan Sorular

– Tur araçları boyu modeli nedir?
Araçlarımız büyük boy otobüs olup 2016-2017-2018-2019-2020 modelli lüks otobüslerdir.

– Turunuza nerelerden katılabilirsiniz.
Turumuz ilk olarak Ankara’dan hareket ediyor. Bunun dışında İstanbul, Sakarya ve Düzce’den dahil olabilirsiniz.

– Sizi diğer Balkan Turlarından ayıran en önemli özellikler nedir ?
Ekstra turlara bize ücret ödemezsiniz.

– Tura katıldıktan sonra ekstra ne harcarım ?
Tur paketimize ekstra turlar dahildir. Öğle yemekleri ve şahsi harcamalarınız dışında bir harcamanız olmaz, öğle yemekleri ise tercihinize göre 7-20 Euro arası harcamanız olabilir. Orta segment öğle yemeği tercih ederseniz ortalama 10 Euro civarı olur.

– Yeşil pasaportum yok ? Vize işlemlerine ne zaman başlıyoruz
Vize işlemleri tur tarihinden ortalama 1,5-2 ay önce başlıyor. Örneğin Temmuz turumuz için 1 Haziran’da işlemlerine başlayacağız

– Pasaport sürem ne kadar olmalı ?
Minumum 6 ay geçerli pasaportunuz olmalı

– Yerimi kesin olarak ayırtmak için ne yapmalıyım ?
İsterseniz komple ödemenizi yaparak yerinizi kesin olarak ayırabileceğiniz gibi dilerseniz 150 Euro kaparo verip geri kalan tutarı tur tarihinden en geç 60 gün kala tamamlayabilirsiniz.

– Son kayıt tarihi nedir ?
Son kayıt tarihi bulunmamaktadır. Ancak turlarımıza çok talep olduğundan bir an önce yerinizi ayırmanızda fayda var.

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Hemen Ara
Ulaşım
MENU