İstanbul Çıkışlı Alaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı Ot Festivali Turu

İstanbul’dan Konaklamalı 11. Alaçatı Ot Festivali ve Efes Kuşadası Şirince Turu

11. Alaçatı Ot Festivali 10-12 Nisan 2020 / 1 Gece Konaklama 2 Gün
İstanbul’dan 10 Nisan 2020 Cuma akşam yola çıkılmaktadır.

Gidiş – Dönüş Ulaşım + 1 Gece konaklama + 1 Açık büfe kahvaltı + 1 Akşam yemeği  + Seyahat Sigortası + Rehberlik Hizmeti HEPSİ DAHİL Sadece 429 TL 

Fiyatlar erken rezervasyon fiyatıdır ve kontenjanla sınırlıdır.

Fiyatlar 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir. 
Tek konaklama farkı 100 TL’dir.

Konaklama Oteli: Kuşadası Güvercinada Uygulama Oteli vb. de yapılacaktır

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 725 89 52

11. Alaçatı Ot Festivali Turu Programı:

10 Nisan 2020 Cuma Akşam 

Araç Kalkış Noktaları

23.00 – İncirli (Dilek Pastanesi Önü)
23.30 – Mecidiyeköy (İETT Durakları)
00:00 – Kadıköy (Evlendirme Dairesi Önü)
00.15 – Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
00:30 – Çayırova McDonald’s Önü

noktalarından hareket Alaçatı Ot Festivali Turumuza başlıyoruz.

1. GÜN – 11 Nisan 2020 Cumartesi

Yaklaşık 9 saat sürecek yolculuğumuz sonrası İzmir Karşıyaka varıyoruz ve restoranda enfes bir kahvaltı alıyoruz. (Ekstra). Kahvaltı sonrası vakit kaybetmeden Çeşme’ye gidiyoruz. Çeşme’de gezilecek ilk yer Çeşme Kalesi. Çeşme Kalesini gezdikten sonra Çeşme Marina’ya geçiyoruz ve orada serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda Sakızlı Türk kahvesi içmeyi ve sakızlı dondurma yemeyi unutmayın. Ek olarak sakız reçeli de size tavsiyemizdir. Serbest zaman sonrası tekrar Çeşme Marina’da belirlenen saatte toplandıktan sonra Ot Festivaline katılmak için Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş. Ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek için, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunca, Çeşme Belediyesince düzenlenen Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz.

Alaçatı otların çeşitliliğini tanıtmak amacıyla bu otlarla yapılan birbirinden leziz yemekleri festivalde satın alabilirsiniz. Bu sene festivalin ana teması Ebegümeci olacak. Festival boyunca ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. Alaçatı ot festivalinde Alaçatı’nın arnavut kaldırım taşı ile kaplı dar sokaklarında, coşkulu kalabağın içinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını ziyaret edip, kortej yürüyüşlerini izleyeceğiz. Aynı zamanda tanınmış gurmeleri yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve festivali komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemekleri tatma imkanı bulacağız. Akşama doğru festivalden ayrılıp tur aracımıza binip Kuşadasına doğru kalacağımız otele hareket ediyoruz.

Konaklama Oteli: Kuşadası Güvercinada Uygulama Oteli vb. de yapılacaktır

2. GÜN – 12 Nisan 2020 Pazar

7 Nisan Pazar sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası odalarımız boşaltıp otelden ayrılıyoruz ve eski rum evleri ve şarabıyla meşhur, kendinizi düşsel bir ülkede gibi hissedeceğiniz, sokakları, evleri ve insanları ile sizi kendine çeken Şirince’ye hareket ediyoruz. Şirince turumuzu da tamamladıktan sonra tur araçlarımızda yerimizi alıp Efes Antik Kentine doğru hareket ediyoruz. Efes Antik Kent gezisi kapsamında Antik Tiyatro ve Herakles Kapısını ziyaret ediyoruz. Efes Antik kenti gezisi sonrasında ortalama 17:00-18:00 civarlarıt tur araçlarımızda yerimiz alıp tekrardan İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yol durumuna bağlı olmakla beraber gece yarısı İstanbul’a varıyoruz. Araçlarımıza bindiğiniz noktalarda sizi bırakıyor ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

İstanbu Çıkışlı 11. Alaçatı Ot Festivali Turu Tarihleri

10 Nisan 2020 Cuma Gece İstanbul’dan yola çıkış

10 – 12 Nisan 2020 / 1 Gece 2 Gün ( Cumartesi & Pazar ) 

İstanbul Çıkışlı 11. Alaçatı Ot Festivali Turu Fiyatları

Gidiş – Dönüş Ulaşım + 1 Gece konaklama + 1 Açık büfe kahvaltı + 1 Akşam yemeği + Seyahat Sigortası + Rehberlik Hizmeti HEPSİ DAHİL Sadece 429 TL 

Fiyatlar erken rezervasyon fiyatıdır ve kontenjanla sınırlıdır.

Fiyatlar 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir. 
Tek konaklama farkı 100 TL’dir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz;
• Gidiş Dönüş Ulaşım
• 1 Gece Kuşadasında Otelde Konaklama
• 1. Gün Otelde Akşam Yemeği
• 2. Gün Otelde Sabah Kahvaltısı
• Rehberlik
• Seyahat Sigortası
• Acente Refakati
• Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayanlar;
• İlk Gün Kahvaltı
• Öğle Yemekleri
• Kişisel Harcamalar
• Müze Ören Yeri Girişleri

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
 
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
 
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
 
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
 
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
 
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
 
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
 
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
 
TAVSİYELER
 
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
 
REZERVASYON DETAYLARI
 
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
 
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
 
KULLANILACAK ARAÇLAR
 
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
 
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
Hemen Ara
Ulaşım
MENU