İstanbul Çıkışlı Seferihisar Mandalina Festivali Turu

Seferihisar Mandalina Festivali Turu

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Seferihisar Mandalina Festivali Turu

15  – 17 Kasım 2019 – 1 Gece Konaklamalı 2 Gün

15 Kasım Cuma gece İstanbul’dan hareketli

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş Ulaşım + 1 Gece Konaklama + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 399 TL

Fiyatlar talebinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı kişi başı 100 TL

Konaklama: Kuşadası Güvercinada Uygulama Oteli Vb.

Gezip görülecek yerler;
• Germiyan Köyü
• Çeşme Kalesi
• Çeşme
• Alaçatı
• Urla
• Kuşadası
• Şirince
• Seferihisar

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52 

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Seferihisar Mandalina Festivali Turu Programı:

Konaklama: Kuşadası Güvercinada Uygulama Oteli Vb.

İstanbul’dan 15 Kasım Cuma akşam araç kalkış noktaları:

22:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
22.30 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
23.15 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
23.30 Çayırova McDonald’s Önü

noktalarından hareketle Seferihisar Mandalina Festivali Turu yolculuğumuza başlıyoruz

1.  GÜN Cumartesi​ Germiyan Köyü – Çeşme – Alaçatı – Urla – Kuşadası

Sabah saatlerinde bölgeye ulaştığımızda alacağımız kahvaltının ardından gideceğimiz ilk durak Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyün’e gidiyoruz. Köydeki gezimizde dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Ardından İzmir’in parlayan ilçesi olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.

Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Dünyada tescilli olarak üç tane Karantina Adasından biri olan Urla Karantina Adasındaki panoramik turumuzun ardından Akşam yemeği ve Konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: İzmir’de kahvaltı (ekstra)
Öğle Yemeği: (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Kuşadası Güvercinada Uygulama Oteli vb.

2.  GÜN Pazar: 

Seferihisar Mandalina Şenliği
Konakladığımız otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısından sonra “Dağdaki Efes” adıyla anılan güzeller güzeli eski bir Rum köyü olan Şirince‘ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizde bizleri mor çiçekli hatmiler, deve dikenleri, zeytinlikler, mandalina ve incir ağaçları yol boyunca karşılıyor. Burası evleriyle, doğasıyla, tarihiyle adeta cennetten bir köşe gibi. Şirince gezimizin ardından Seferihisar’da Kasım ayında Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Mandalina Şenliğine katılıyoruz. Seferihisar mandalinasının markalaşması amacıyla düzenlenen etkinlik birbirinden ilginç yarışma ve gösterilerle renkleniyor.

Seferihisar Belediyesi tarafından ilçenin en önemli temel kaynaklarından mandalinanın tanıtımı, üreticilerin desteklenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mandalina Şenliği 1970’li yıllarda başlayan ve 9 kez yapılan Mandalina Şenliği, 2009 yılından itibaren üst üste düzenleniyor. Bu yıl 20.si düzenlenecek olan festivalin Üreticilerin Desteklenmesi ve Teşvik Edilmesi, Ürün Kalitesinin Yükseltilmesi Bilinirliğin Arttırılması, Pazarlama Kabiliyetinin Güçlendirilmesi konularına öncelik vererek, Seferihisar adıyla markalaşmış mandalina, ürünün yeni pazarlar bulması ve daha fazla kazanç hedefiyle gerçekleştiriliyor. Gezilerimizin ardından İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a varış Pazarı pazartesiye bağlayan gece ortalama 02:00-03:00 civarı olup yol durumuna göre değişmektedir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)
Öğle Yemeği: (Ekstra)
Akşam Yemeği: Dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Seferihisar Mandalina Festivali Turu Tarihleri:

1 Gece 2 Gün Tur Tarihleri;

15  – 17 Kasım 2019 – 1 Gece Konaklamalı 2 Gün

15 Kasım Cuma gece İstanbul’dan hareketli

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Seferihisar Mandalina Festivali Turu Fiyatları:

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş Ulaşım + 1 Gece Konaklama + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 399 TL

Fiyatlar talebinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı kişi başı 100 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • İkinci Gün Otelde Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • 1 Gün Otelde Alınacak Akşam Yemeği
 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • Rehberlik Hizmeti
 • Acente Refakati
 • Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olamayanlar

 • Tüm öğle yemekleri
 • İlk gün kahvaltı
 • Şahsi Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ücrete dahil hizmetler dışındaki tüm harcamalarınız

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
 
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
 
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
 
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
 
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
 
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
 
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
 
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
 
TAVSİYELER
 
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
 
REZERVASYON DETAYLARI
 
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
 
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
 
KULLANILACAK ARAÇLAR
 
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
 
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
Hemen Ara
Ulaşım
MENU