Ankara Çıkışlı Doğu Karadeniz Batum Turu 2 Gece 3 Gün

Doğu Karadeniz Batum Turu

Doğu Karadeniz Batum Turu 

Ankara Çıkışlı 2 Gece Konaklamalı 3 Gündüz

2 – 5 Nisan 2020
9 – 12 Nisan 2020
16 – 19 Nisan 2020

Ankara’dan Gidiş: Perşembe 21.00
Ankara’ya varış: Pazartesi 06.00

Yazılı olan tarihlerin ilk akşamı 21:00’da Ankara’dan hareket edilmekte olup, son günlerin akşamı bölgeden ayrılıp ertesi sabahı 06:00 civarı Ankara’ya varılmış olmaktadır.

*Atatürk Köşkü *Sümela Manastırı *Uzungöl * Fırtına Deresi *Ayder Yaylası *Palovit Şelalesi *Şenyuva Köyü *Zil Kale *Badara Yaylası *Batum

Tur Araçlarıyla Gidiş Dönüş Ulaşım + Otellerde 2 Gece Konaklama + Otellerde 2 sabah kahvaltısı + Otellerde 2 akşam yemeği + Bölgeye Özel Profesyonel Rehberlik ile Çevre Gezileri + Refakat + Araç içi ikramlar + Seyahat sigortası HEPSİ DAHİL 650 TL

• İsteğinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı 650 TL
• Tek konaklama farkı 200 TL
• 3-12 Yaş Gezi Ücreti 625 TL
• 0-3 Yaş ücretsiz ama koltuk istenirse 300 TL koltuk ücreti
(NOT: Çocuk indirimleri iki yetişkin yanındaki ilk çocuk için geçerlidir.)

FİYATLAR ERKEN REZERVASYON FİYATIDIR ve KONTENJANLA SINIRLIDIR.

Konaklama: Naliya Otel veya Dere Otel Benzeri Oteller

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

2 Gece 3 Gün Doğu Karadeniz Batum Turu Programı:

Yazılı ilk günler yani Perşembe Araç biniş noktaları:
21.00 Kızılay Gama İş Merkezi Önü
21.10 Akköprü Emniyet Karşısı
21.25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü

1.Gün CUMA – Atatürk Köşkü- Sümela Manastırı-Sürmene Bıçak Evi-Uzungöl

Sabah saat 08:00 civarı Trabzonda alacağımız kahvaltı (ekstra) sonrası sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. (Sümela Manastırı’nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren belli bir süre ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından dolayı tur tarihinde geziye kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır ve serbest zaman verilecektir. Kültür ve Turizm Bakanlığının restorasyon çalışmaları yapıldığından Manastırın açılması durumunda iç kısmıda gezilebilecektir.) Sonrasında Karadenizin simgesi haline gelen Uzungöl gezimiz için yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda büyülü manzarası karşısında çaylarımızı yudumlayıp fotoğraflarımızı alıp yola çıkıyoruz. Uzungöl gezimizin ardından ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene bıçağı atölyesine gidiyoruz. Ustasından alacağımız bilgiler sonrası alışverişimizi tamamlayıp Fırtına Vadisi’nde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün CUMARTESİ: BATUM

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası GÜRCİSTAN-BATUM Turumuz için aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Sarp sınır kapısındaki giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar tarafından kullanılan Ganio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Batum şehir merkezine devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar devam eden Çoruh nehrini görüyoruz. Batum şehir merkezine gelerek tarihi Meryem Ana katedral kilisesi, tarihi Orta Camii’, Posedion Anıtı, tiyatro binası, Medea heykeli, Ali-nino heykeli, Alfabe Kulesi ve meşhur Dönme Dolabı, İzmir Saat Kulesi’ni ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor ve Sarp sınır kapısından çıkış işlemlerimizin ardından aracımızdaki yerimizi alıp otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün PAZAR: FIRTINA VADİSİ-ZİPLİNE-AYDER YAYLASI- ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ŞENYUVA KÖYÜ-TARİHİ TAŞ KÖPRÜ-BADARA YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası adına türküler yazılan, son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan dünyadaki cennet Tarihi Taş Köprü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, şimşir ormanları, badara yaylası gezileri için aracımızdaki yerlerimizi alıp doğu karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca etrafımızda dağların dik yamaçlarında dahi çay tarımının yapıldığını görüyoruz. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale İlk gezi noktamız oluyor. Zil kale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat deresinden 100mt yükseklikte olan Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit şelalesini görmeye gidiyoruz. Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Badara yaylası’na geçiyoruz. Badara yaylasını gezip fotoğraflarımızı aldıktan sonra Ayder yaylasına ulaşıp keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yayla ve vadi turumuzun ardından ayder yaylası yolu fırtına deresi kenarına geliyoruz. Burada vereceğimiz arada dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, zipline yapabilir, tarihi taş köprüde manzaranın keyfini çıkarıp çevredeki restoranlarda dinlenebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Yayla ve vadi turumuzun ardından aracımızdaki yerimizi alıp Sürmene’de bulunan çay fabrikasına gelerek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelene dek izlediği süreci gıda mühendisimizden alacağımız bilgiler ile yerinde görerek öğreniyor, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizin hediyelik çay alışverişlerini yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından Sürmene’den ayrılarak Ankara’ya geri dönmek üzere yola çıkıyoruz ve geceyi yolda geçirerek Pazartesi sabah ortalama 06:30 sıralarında Ankara’ya varıyoruz. 

Başka bir turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak Doğu Karadeniz Batum turumunuzu burada sonlandırıyoruz

2 Gece 3 Gün Doğu Karadeniz Batum Turu Tarihleri:

2 – 5 Nisan 2020
9 – 12 Nisan 2020
16 – 19 Nisan 2020

Ankara’dan Gidiş: Perşembe 21.00
Ankara’ya varış: Pazartesi 06.00

– Yazılı ilk günlerin yani Perşembe akşam 21:00’da Ankara’dan hareket
– Yazılı son günler yani Pazar günü akşam Trabzon’dan Ankara’ya hareket
– Yol durumuna bağlı olmakla beraber ortalama Pazartesi 06:00 Ankara’ya varış

2 Gece 3 Gün Doğu Karadeniz Batum Turu Fiyatları:

Tur Araçlarıyla Gidiş Dönüş Ulaşım + Otellerde 2 Gece Konaklama + Otellerde 2 sabah kahvaltısı + Otellerde 2 akşam yemeği + Bölgeye Özel Profesyonel Rehberlik ile Çevre Gezileri + Refakat + Araç içi ikramlar + Seyahat sigortası HEPSİ DAHİL 650 TL

• İsteğinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı 650 TL
• Tek konaklama farkı 200 TL
• 3-12 Yaş Gezi Ücreti 625 TL
• 0-3 Yaş ücretsiz ama koltuk istenirse 300 TL koltuk ücreti
(NOT: Çocuk indirimleri iki yetişkin yanındaki ilk çocuk için geçerlidir.)

Ücrete Dahil Olanlar:
• Ankara’dan Özel Tur araçlarıyla Ulaşım
• Otellerde 2 Gece Konaklama
• Otelde 2 sabah kahvaltısı
• Otelde 2 akşam yemeği
• Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
• Araç İçi İkramlar
• Acente Refakati
• Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar:
• İlk sabah kahvaltısı
• Öğle Yemekleri
• Yemeklerde Alınan İçecekler
• Batum Giriş, Yurtdışı çıkış harcı + Transfer Araç Ücreti (85,00₺) (İsteğe Bağlı)
• Atatürk Köşkü Giriş Ücreti: (5-10,00₺)
• Zipline (15,00₺) (İsteğe Bağlı)
• Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
• Gün Boyu Yayla Programı – 80₺ ( Tarihi Taş Köprü, Şenyuva Köyü, Palovit Şelalesi, Zil Kale,Badara Yaylası ) (İsteğe Bağlı)
• Kişisel Harcamalar

BİLGİLENDİRME
* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
* Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.
* Sınır kapısı geçişlerinde sistemlerin çalışmaması durumunda rehber imza çoğunluğu ile tur programında değişiklik yapabilir. Bu durumda Acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.
* Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden Acentemiz sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
* 18 yaş altı katılımcılarda çocuk 18 yaş üzeri yanında kim ile seyahat ediyor ise yanında bulunmayan ebevenyin noter onaylı muavakatname vermesi zorunludur. Aksi durumda 18 yaş altındaki çocuk sınır kapısında geçiş yapamaz.

* ANNE BABA AYRI OLAN ÇOCUKLARIN VEKALET VE NOTERDEN İZİN BELGESİ ALMASI ZORUNLUDUR.
* ÇOCUKLU AİLELER İÇİN ANNESİ VEYA BABASI İLE GELDİĞİ DURUMDA ANNE BABA BİR İSE SADECE NOTERDEN İZİN BELGESİ ZORUNLUDUR.

NOT : “BATUMA GİRİŞ” TÜM MİSAFİRLERİMİZİN KENDİ SORUMLULUĞUNDADIR. BU YÜZDEN YURTDIŞINA ÇIKIŞINIZDA BİR SAKINCA OLUP OLMADIĞINI KENDİNİZİN ARAŞTIRMASINI RİCA EDERİZ. BİZLER TECRÜBEMİZ DAHİLİNDE ELİMİZDEN GELDİĞİNCE BİLGİ VERİP YARDIMCI OLUYORUZ FAKAT OLASI AKSİ DURUMLARDA FİRMAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR

* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi almak faydalı olacaktır.

Bilgi & Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Hemen Ara
Ulaşım
MENU