Vizesiz Fas Turu

Fas Turu

Ankara ve İstanbul Çıkışlı Vizesiz Fas Turu

Gece Hayatıyla Ünlü Fas Turu

2 kişilik odalarda Kişi başı 685 Euro’dan başlayan fiyatlarla ( Tek konaklama fiyat farkı + 100 euro )

Konaklama: Casablanca’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece 4 Yıldızlı Otelde

ANKARA – İSTANBUL – ANKARA Ulaşımı Hariç kişi başı : 685 EURO (EKSTRA TURLAR HARİÇ)

ANKARA – İSTANBUL – ANKARA Ulaşımı Hariç kişi başı : 765 EURO (EKSTRA TURLAR DAHİL )

ANKARA – İSTANBUL – ANKARA OTOBÜS ULAŞIMI DAHİL kişi başı: 715 EURO (EKSTRA TURLAR HARİÇ)

ANKARA – İSTANBUL – ANKARA OTOBÜS ULAŞIMI DAHİL kişi başı: 795 EURO (EKSTRA TURLAR DAHİL )

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflar için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/gidiyoruz/photos/?tab=albums

Vizesiz Fas Turu Programı:

1.Gün İSTANBUL-RABAT-KASABLANKA
Ankara’dan katılacak misafirlerimizle saat 16.00’da buluşma ve 16.30’da hareketle karayolu ile İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar kontuarı önünde saat 23:00’de buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Fas Havayolları’nın 30438 sayılı seferi ile saat 00:20’ de Kasablanca’ya hareket. Yerel saat ile 03:45’de varış. Sabah kahvaltısı sonrası Fas’ın başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İmparatorluğun Başkenti olan Rabat’ı geziyoruz. ‘Kraliyet Kenti’ olarak bilinen şehirde: Kraliyet Saray Kompleksi, Hasan Kulesi, V.Muhammed Anıt Mezarı, Kasbah Oudayas Kalesi ve eski şehir (medina) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Kazablanka’ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde (Oum Palace Hotel Casablanca 4*)

2.Gün KASABLANKA (FAS KÜLTÜRÜ) – MARAKEŞ
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kasablanca Şehir Turuna başlıyoruz; Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazabanka turunda Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii ni görüp geziyoruz. Hasan Camii dünyanın en büyük camisidir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. ( Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekânda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km. uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulan yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Vakitimiz olursa Kazablanka filminin çekildiği kafenin aynısı Rick’s Cafe yi de göreceğiz. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti günün diğer ilginç duraklarındandır. Gezimizin ardından Marakeş’ e hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Farah Hotel Marrakech 4*)

3.Gün MARAKEŞ (ESSAOUİRA – PORTEKİZ KÜLTÜRÜ)
Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Ardından Fas’ın en güzel bölgelerinden olan ve bize biraz da eski Bodrumu hatırlatan Essaouira turu. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri Essaouira’ya gidilecektir. UNESCO tarafından ‘Dünya Mirası’ olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy’ da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Iros ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarsısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otelimize transfer ve akşam yemeği. Geceleme Marakeş’deki otelimizde.

4.Gün MARAKEŞ ( BERBERİ KÜLTÜRÜ)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehrin “UNESCO Somut Olmayan Kültür Miras listesinde koruma altına aldığı ilk şehir meydanı” olan Jemaa El Fnaa yani Kıyamet Meydanı’na gidiyoruz. Jamaa El Fena Meydanı ; Afrika’daki en hareketli meydan. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakşilerin buluşma alanıdır. İspanyol Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Çarşı ve Alışveriş için serbest zaman. Dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberlerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Şehirde Fayton ile kısa bir tura katılıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.Akşam yemeğinde Bin bir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’ nin Sarayına davetliyiz. Müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek ve nefis bir şov gecesi.

5.Gün MARAKEŞ- KASABLANKA-İSTANBUL – ANKARA
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Casablanca Havalimanı’na transfer . Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları’nın 30437 sayılı seferi ile saat 15:50’de İstanbul’a hareket. Sabiha Gökçen Hava limanında bizi bekleyen transfer aracımızla Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:
► Havayolları ile İstanbul-Casablanca- İstanbul uçuşlarında ekonomi sınıf uçak bileti
► Havalimanı ve güvenlik vergileri Casablanca’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece Yarım Pansiyon 4*otelde 4 gece konaklama
► Alan/Otel/Alan transferleri Şehirler arası transferler
► Marakeş şehir turu
► Rabat şehir turu
► Majorelle Bahçesi ve Müzesi giriş ücreti
► Bahia Sarayı giriş ücreti
► Atlı Fayton turu Yerel ve Türkçe rehberlik hizmeti
► Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
► Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
► 1.gün kahvaltı (7 Euro)
► Öğle yemekleri
► Ekstra turlar
► Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
► Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
► Tüm alkollü-alkolsüz içecekler
► Yurt dışı çıkış harcı ( İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
► İptal Sigortası (25 EURO)

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

WhatsApp chat
Hemen Ara
Ulaşım
MENU