İstanbul Çıkışlı Gap Turu 4 Gece 5 Gün

Gap Turu 

İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün GAP Turu
Halfeti – Cendere Köp. – Nemrut Dağı – Hasankeyf – Harran – Göbekli Tepe – Balıklı Göl

14 Ekim-20 Ekim
23 Ekim-29 Ekim
(Yazılı ilk tarihlerin akşamı İstanbul’dan hareketli)

İstanbul’dan özel tur araçlarıyla ulaşım + 4 Gece Konaklama + 4 kahvaltı + 4 akşam yemeği + Profesyonel rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Hepsi Dahil 1,100 TL

Fiyatlar 2 kişilik ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 

İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Gap Turu Programı:

1.GÜN:

İstanbul – Adana – Gaziantep

* 20:00 İncirli Dilek Pastanesi Önü

* 20:30 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları

* 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

* 21:20 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)

* 21:40 Çayırova Mc Donald`s

* 22:30 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı )

*23:30 – Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)

Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile Gaziantep’ gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.

2.GÜN:

Gaziantep – Zeugma Mozaik M. – Almacı Pazarı – Zincirli Bedesten
Değerli misafirlerimiz, 02.30 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri (Armada alışveriş merkezi karşısı) önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken Doğu’nun Paris’i diye bilinen, Gaziantep’e ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız, Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’dir.

İkinci durağımız olan Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısı’ndan geçerek Almacı Pazarı’nı, Zincirli Bedesteni görüp 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve – kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanı’na giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alışveriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep Fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Gaziantep’te alınacaktır.(Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

* Güzergâh: İstanbul – Adana – Gaziantep

* Konaklama Oteli: Büyük Veliç Otel vb.

3.GÜN:

Halfeti – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köp. – Nemrut Dağı
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Günün devamında bizleri, cenneti andıran Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri kenarında bizi bekleyen teknemiz ile keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski yerleşim birimi olan Rum Kalesi’nin kalıntılarını göreceğiz. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Dünya’nın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk Barajı’na ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımların ardından Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Devamında alacağımız öğle yemeği ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz ve Kahta’dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsü’ne geliyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımlarla Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü’ne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü, Doğu-Batı teraslarını ve burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir.) bu muhteşem manzarada seyrediyoruz. Ardından, tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Adıyaman’da alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

* Güzergâh: Gaziantep – Halfeti – Birecik – Adıyaman

* Konaklama Oteli: Dedeoğlu Otel vb

4.GÜN:

Diyarbakır Surları – On Gözlü Köprü – Hasankeyf – Midyat Konukevi
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk gezi noktamız Diyarbakır Surları olacak. Ardından Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı ve Keçi Burcu’nu görüp aracımızla On Gözlü Köprü’ye geliyoruz. Hıdırellezler dönemlerinde yöre insanları bez parçalarına dileklerini yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış. İslamiyet’in beş Harem-i Şerif-i’nden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesi’nin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası -Yaş 35 ve Haydi Abbas– şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu eve gideceğiz ve Dört Mevsim Odaları’nı görüp Silvan üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Camii’nin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan tarihi köprüyü görüp, sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat’a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Diyarbakır’da alınacaktır.

* Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Siverek – Diyarbakır – Batman – Midyat

* Konaklama Oteli: Büyük Mardin Otel vb.

5.GÜN:

Kasımiye Medresesi – Deyr-ul Zafaran Manastırı – Harran
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, dinlerin ve dillerin buluştuğu, birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin’i geziyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camii’yi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin ‘eşekler’ ile yapıldığı evlerin altından geçen arabaların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye Medresesi’ni ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırı’na gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağı’nın (Sin Tapınağı) şifahanesini, kilisesini ve vaftizhanesini dolaşıp Mardin’den ayrılıyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünyada sadece 3 bölgede bulunan ‘Konik Kubbeli’ evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale ve Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, Mırra’mızı içip, Şıllık Tatlısı’nın ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Mardin’de alınacaktır. (Ekstra)

* Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği için Sıra Gecesi’ne katılabilirler. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergâh: Mardin-Şanlıurfa

* Konaklama Oteli: 3 veya 4 yıldızlı şehir otelleri

6.GÜN:

Balıklı Göl – Hali-ül Rahman Gölü – Göbekli Tepe
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camii’ni ziyaret edip, Kapalı Çarşı, Kilimciler, İsotçular, Demirciler, Bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz. (Kazı çalışmaları nedeniyle kapalı olabilir açık ise gezi yapılacaktır.) ‘‘Dünyada bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir.’’ Öğle yemeğimizi Şanlıurfa’nın muhteşem lezzetlerine bakabileceğiniz bir restorantta alıyoruz. Ardından Maraş Dondurması’nı tattıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyor ve İstanbul’a ulaşıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da alınacaktır. (Ekstra )

* Akşam Yemeği: Yolda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

* Güzergâh: Şanlıurfa – Ankara – Bolu – İstanbul

İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Gap Turu Tarihleri:

14 Ekim-20 Ekim 2019
23 Ekim-29 Ekim 2019
(Yazılı ilk tarihlerin akşamı İstanbul’dan hareketli)

İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Gap Turu Fiyatları:

İstanbul’dan özel tur araçlarıyla ulaşım + 4 Gece Konaklama + 4 kahvaltı + 4 akşam yemeği + Profesyonel rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Hepsi Dahil 1,100 TL

Fiyatlar 2 kişilik ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul’dan tur araçlarıyla Gidiş – Dönüş Ulaşım
• 4 Gece Otel Konaklama (Yarım Pansiyon)
• 4 Akşam Yemeği
• 4 Sabah Kahvaltısı
• Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• Çevre Gezileri
• Araç İçi İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• İlk gün Sabah Kahvaltısı
• Öğle Yemekleri
• Şanlıurfa Akşam Yemeği Sıra Gecesi’nde olacakır yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, Akşam yemeği, çiğ köfte, ayran ve şıllık tatlısının ikram edildiği eğlence 90 TL
• Nemrut Dağı Giriş Ücreti (25 TL)
• Nemrut Shuttle Ücreti (40 TL)
• Tüm Yemeklerde alınan içecekler
• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
• Tüm özel harcamalar
• Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Halfeti Tekne Turu (40 TL)

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
 
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
 
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
 
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
 
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
 
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
 
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
 
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
 
TAVSİYELER
 
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
 
REZERVASYON DETAYLARI
 
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
 
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
 
KULLANILACAK ARAÇLAR
 
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
 
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
Hemen Ara
Ulaşım
MENU